هشدار بارش باران و وزش باد به کشاورزان و باغداران

به گزارش سفر ارزان به دبی، کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان و باغداران توصیه می گردد که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

هشدار بارش باران و وزش باد به کشاورزان و باغداران

خانم غلامی گفت: با توجه به شرایط جوی، گلخانه داران تنظیم دما و رطوبت در گلخانه و سالن های پرورش قارچ را در دستور کار قرار دهند.

به گفته او، ادوات و ماشین آلات کشاورزی باید به مکان های مناسب انتقال داده گردد، بعلاوه جهت جلوگیری از یخ زدگی، ضد یخ به ماشین آلات بویژه در منطقه ها کوهستانی اضافه گردد.

غلامی می گوید: هم اکنون در استان البرز شرایط برای برداشت پنبه مساعد است و ذرت کاران در اولین فرصت اقدام به برداشت نمایند.

کارشناس هواشناسی گفت: پرورش دهندگان ماهی نسبت به پاکسازی لایروبی آب ورودی به استخرهای پرورش ماهی جهت جلوگیری از برگ درختان خزان و نصب توری در آب ورودی استخرها قبل از آغاز بارش ها و ورودی گل و لای به آب اقدام نمایند.

به گفته او، با توجه به شرایط جوی، کشاورزان و باغداران نسبت به تسریع برداشت زعفران، باغی، سبزی و صیفی و انتقال به مکان های سرپوشیده اقدام نمایند.

بنابر اعلام مرکز پایش هواشناسی کشاورزی، از ابتدای سال زراعی مجموع بارش کشور 12.8 میلی متر و دوره بلندمدت 15.6 میلی متر است که این امر کاهش 17.8 درصدی نسبت به نرمال نشان می دهد.

بنابر نقشه های هواشناسی، امروز در استان های کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، مرکزی، لرستان، خوزستان، نیمه شمالی فارس، گیلان و غرب مازندران رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

روز آدینه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی، سواحل غرب دریای خزر و شنبه در بعضی منطقه ها نیمه غربی، بخش هایی از مرکز و استان های دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده رخ می دهد.

سفر ارزان به دبی مالی صنعت ، تجارت و کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "هشدار بارش باران و وزش باد به کشاورزان و باغداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار بارش باران و وزش باد به کشاورزان و باغداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید