10 کلاه برتر تاریخ بازی های ویدیویی

به گزارش سفر ارزان به دبی، کلاه ها عالی هستند. آن ها شما را باحال، با اعتماد به نفس و مجذوب کننده نشان می دهند و اگر از نداشتن مو خجالت می کشید (که البته نباید بکشید!)، راه های خوبی برای پنهان کردن آن هستند. آن ها بعلاوه یک راه مقرون به صرفه و آسان برای طراحی شخصیت ها در بازی های ویدیویی هستند زیرا به جزئت می توان گفت که طراحی موی شخصیت ها همیشه برای توسعه دهندگان چالش بزرگی بوده است. شخصیت های مختلف بازی ها نیز از زمانی که پیکسلی بوده اند، کلاه داشته و با این پوشیدنی غریبه نیستند. در این مقاله به 10 کلاه برتر در بازی های ویدیویی خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که از هر سری تنها یک بازی و یک شخصیت انتخاب شده است.

10 کلاه برتر تاریخ بازی های ویدیویی

10. تری (Terry) / بازی Super Smash Brothers Ultimate

تری از شخصیت های سری مبارزه ای King of Fighters محسوب می گردد و ممکن است بگویید که چرا ظاهر او در King of Fighters XIV یا نسخه جدیدتر سری را انتخاب ننموده اید. لازم به ذکر است که سری ذکر شده سبک گرافیکی متفاوتی دارد و حضور او در سری مبارزه ای نینتندو به نظر مجذوب کننده تر است. کلاه کپ تری با رنگ بندی قرمز و سفید و عبارت Fatal Fury روی آن، کاملا با لباس او مطابقت دارد و البته کلاهی به این زیبایی با هر لباسی مطابقت خواهد داشت.

9. جوتارو (Jotaro) / بازی JoJos Bizarre Adventure: Eyes of Heaven

جوتارو یک شخصیت انیمه ای است اما چون در بازی های سری جوجو حضور داشته بنابراین آوردن او در فهرست منطقی است. کلاه او سال ها است که هواداران این مجموعه را گیج نموده است. سوال اصلی هواداران این است که حد فاصل میان کلاه و موهای او کجاست؟! وقتی جوتارو کلاه را بر می دارد، مقداری از موهای او همراه با کلاه و مقداری روی سرش باقی می ماند. از آشفتگی موها که بگذریم، این برترین نسخه از جوتارو است که تا به امروز دیده ایم، بنابراین او سزاوار برترین کلاهی است که تا به حال در این مجموعه داشته است. این کلاه مومانند به همراه تزئینات طلایی مجذوب کنندهش، به نماد جوتارو تبدیل شده است.

8. ازلو (Ezlo) / بازی The Legend of Zelda: The Minish Cap

ازلو یک مخترع بود که پس از نفرین شاگرد خود یعنی واتی به یک کلاه زنده تبدیل شد. لازم به ذکر است که لباس شخصیت لینک در سرتاسر سری The Legend of Zelda کاملا ثابت مانده است. بنابراین خوب است که گاهی اوقات تغییراتی در آن ایجاد گردد تا به ظاهر کاراکتر تنوع بخشیده گردد. ازلو تنها یک کلاه ساده نیست زیرا او حرف می زند. او در کنار این که اطلاعاتی را در خصوص سفر لینک به او می دهد، او را در صورت احتیاج کوچک نموده و در نقش چترنجات نیز بعضا عمل می نماید.

7. کاپیتان پرایس (Captain Price) / بازی Call of Duty: Modern Warfare (2019)

کاپیتان پرایس یک رهبر واقعی و نمادین ترین شخصیت سری کال آو دیوتی است. او خشن، اما صادق است و سیگار مشهور و شوخ طبعی او تنها بعضی از دلایلی هستند که بازیکنان او را بسیار دوست دارند. با این که بسیاری از هواداران سبیل او را احتمالا بیشتری از هر چیزی در خصوص او به خاطر سپرده اند، کلاه فدورای او نیز یکی از ویژگی های ظاهری او در نسخه های مختلف بوده است. با این حال کلاه او در مدرن وارفر 2019، از طراحی بهتری نسبت به دیگر نسخه ها برخوردار است و حتی او را اندکی شبیه ایندیانا جونز نموده است!

6. مستر چیف (Master Chief) / بازی Halo 4

کلاه مستر چیف یا بهتر است بگوییم کلاه ایمنی، دور صورت او را پوشانده و از آن محافظت می نماید. به جرئت می توان گفت که این کلاه، نمادین ترین شی درون بازی است و کمتر کسی پیدا می گردد که آن را ندیده باشد. هنگام نوشتن مقاله مشکل اصلی این بود که از کدام نسخه کلاه برای فهرست استفاده کنیم و از آن جایی که بسیاری از هواداران نسخه چهارم سری را زیاد دوست ندارند، بنابراین تصمیم گرفتیم که از آن نسخه در اینجا استفاده کنیم تا بلکه نظر خود را نسبت به بازی تغییر دهند.

5. رد (Red) / بازی Pokemon Leaf Green

رد نام اصلی قهرمان بازی های نسل اول سری پوکمون است و یک مربی پوکمون محسوب می گردد. او در واقع اولین شخصیتی است که در این مجموعه قابل بازی است و ظاهر اولیه او از آن موقع تغییر خاصی ننموده است. او در نسخه های مختلف سری به صورت شخصیت فرعی نیز حضور پیدا نموده و یکی از نمادهای سری محسوب می گردد. احتمالا بیشتر هواداران با این موضوع موافق باشند که او از همه نظر برتر از ساتوشی است. ظاهر او نیز رنگ بندی مجذوب کنندهی دارد و در کنار کلاهش، قطعا یکی از کاریزماتیک ترین شخصیت های تاریخ بازی های ویدیویی است.

4. ام. بایسون (M. Bison) / بازی Street Fighter 5

ام. بایسون ملقب به وگا، آنتاگونیست اصلی سری مبارزه ای و محبوب استریت فایتر است که برای اولین بار به عنوان یک باس غیرقابل بازی در نسخه دوم مجموعه ظاهر شد و در ادامه در بیشتر نسخه های سری حضور پررنگی داشته است. او یک دیکتاتور است که در پی سلطه بر دنیا است. لباس معمول او شامل یونیفرم نظامی قرمز با صفحات نقره ای بزرگ، مچ بند و ساق بند است. با این حال شاید بخش مهم تر ظاهر او را بتوان کلاهش نامید. روی کلاه اوج، نشان جمجمه سندیکای جنایتکار او معروف به شادالو قرار گرفته است.

3. پاندا (Panda) / Tekken 7

پاندا یک شخصیت در سری بازی های مبارزه ای تکن است و همانطور که از نامش پیداست، یک پاندا غول پیکر و حیوان خانگی وفادار، برترین دوست و محافظ لینگ شیائویو است. همانطور که احتمالا می دانید، تمام شخصیت های تکن 7 با تغییر لباس روبرو شدند که در این بین، با اینکه بیشتر لباس ها چندان مجذوب کننده نبودند، تغییر ظاهر پاندا جالب از آب در آمده بوده بود. در میان بخش های مختلف لباس عجیب و غریب او، شاید مجذوب کننده ترین قسمت، کلاه قرمز او باشد که با شخصیتش نیز به نوعی هماهنگ است.

2. سروانتس دی لئون (Cervantes de Leon) / بازی Soulcalibur 6

سروانتس دی لئون شخصیتی در سری بازی های مبارزه ای سول است. او اولین بار به عنوان آنتاگونیست اصلی در بازی Soul Edge حضور پیدا کرد و از آن موقع در تمامی نسخه ها ظاهر شده است. جالب است بدانید که شخصیت های دیگر به او لقب سارق دریایی جاودان داده اند. او به عنوان پدر یکی از محبوب ترین شخصیت های سری یعنی آیوی ولنتاین، از کلاهی بهره می برد که در هر قسمت بزرگتر از قبل می گردد. با این حال در Soulcalibur 6، این کلاه به سطح مسخره ای از بزرگی می رسد و هنگام مبارزه ممکن است فکر کنید که با وزن خود سرعت او را کم نموده است.

1. لوئیجی (Luigi) / سری Mario

احتمالا فکر می کردید که ماریو در صدر این فهرست قرار می گیرد، اما اجازه دهید به شما بگویم که چرا اشتباه می کنید. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد تنها یک شخصیت از هر سری قابل انتخاب است. از طرفی در حالی که قرمز رنگ مجذوب کنندهی است، سبز برای چشم بسیار بهتر است. بعلاوه کلاه لوئیجی نیز تمام مسائل و دردسرهای کلاه ماریو را پشت سر گذاشته و به نوعی همه اتفاقات ممکن را در نسخه های مختلف سری ماریو تجربه نموده است. کلاه لوئیجی به قدری بخشی از وجود او محسوب می گردد که وقتی از او کلونی ساخته می گردد، آن کلون نیز با کلاه متولد خواهد شد!

منبع: GameLuster

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 کلاه برتر تاریخ بازی های ویدیویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کلاه برتر تاریخ بازی های ویدیویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید