آیین نامه جدید امتحانات مجازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام شد

به گزارش سفر ارزان به دبی، آیین نامه جدید امتحانات مجازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای نیم سال دوم تحصیلی 1400-1399 اعلام شد.

آیین نامه جدید امتحانات مجازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه سفر ارزان به دبی، آیین نامه جدید امتحانات مجازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای نیمسال دوم تحصیلی 1400-1399 اعلام شد.

در مورد سوالات چند گزینه ای برای هر سوال 50 ثانیه وقت لحاظ گردد. اساتید با توجه به زمان مذکور در طراحی سئوالات سختی و تاکسونومی سوال و زمان لازم برای خواندن سوال و گزینه ها را در نظر بگیرند.

زمان 50 ثانیه میانگین است و ممکن است بعضی سوالات 40 ثانیه و بعضی 60 ثانیه زمان لازم داشته باشند. زمان تخصیص یافته برای پاسخ دادن به کل آزمون باید در آغاز آزمون به اطلاع دانشجو برسد.

هر سوال در یک صفحه ظاهر خواهد شد و حداکثر زمان توقف بر روی هر سوال 50 ثانیه خواهد بود، ولی زمان عبور از هر سوال به سوال بعدی در اختیار دانشجو خواهد بود و دانشجو می تواند با تسریع در پاسه به سوال و ذخیره کردن زمان مازاد به آن وقت ذخیره شده را برای بازگشت به 10 درصد از سوالات با پاسخ گویی به سوالات ارفاقی استفاده کند.

یکی از دو حالت زیر در برگزاری آزمون باید فراهم باشد:

الف) امکان بازگشت به سوالات ماقبل در کل برای حداکثر 10 درصد سوالات برای دانشجو فراهم باشد.

ب) معادل 10 درصد تعداد کل سوالات، سوال اضافه به عنوان سوال ارفاقی طراحی گردد.

این حالات صرفاً در چارچوب کل زمان تخصیص داده شده به آزمون قابل استفاده خواهد بود و دانشجو می تواند از زمان های ذخیره برای این حالت ها استفاده کند.

برای به حداقل رساندن احتمال بروز مسائل فنی و اختلال در شرایط اتصال برخط دانشجویان، سوالات آزمون ها از نظر تعداد و زمان لازم برای پاسخگویی به گونه ای طراحی شوند که آزمون در یک زمان بهینه به انتها برسد در این رابطه، زمان حداکثر یک ساعته برای کل آزمون پیشنهاد می گردد.

علاوه بر زمان کلی آزمون مشخص شده از سوی استاد مربوطه، 3 دقیقه وقت شناور برای احتمال بروز تاخیر کوتاه مدت در اتصال دانشجو به سامانه آزمون ها لحاظ گردد.

سوالات چند گزینه ای نباید نمره منفی داشته باشد.

ترتیب چیدمان سوالات و گزینه ها باید به صورت تصادفی طراحی گردد.

ترتیب چیدمان سوالات و نیز چیدمان گزینه های سوالات باید به صورت تصادفی طراحی گردد. اساتید در طراحی سوالات دقت نظر لازم را داشته باشند و از قرار دادن گزینه های نظیر هر دو، هر سه، هیچکدام الف، ب و… خودداری نمایند.

در مورد سوالات تشریحی باید دانشجو بتواند پاسخ سوال را در سامانه تایپ یا به صورت عکس بارگذاری کند. در مورد این سوالات، زمان مناسب بر اساس نظر استاد، بر مبنای زمان لازم برای تایپ و یا نگارش یا بارگذاری پاسخ سوال تنظیم گردد.

قبل از آغاز آزمون ها و یا در ابتدای ورود دانشجو به سامانه باید مشخصات و شماره تماس کارشناسان آزمون برای تماس دانشجو در صورت بروز مشکل اطلاع رسانی گردد.

اجرای آزمون مجدد به صورت حضوری یا آنلاین تصویری (شفاهی) در صورت بروز خطای نرم افزاری در صورت بروز هرگونه خطای نرم افزاری یا اختلال موردی در شرایط اتصال برخط دانشجو، دانشجو باید سریعاً به کارشناس اطلاع دهد و حداکثر تا 48 ساعت با ارسال مدارک و مستندات به معاون آموزشی دانشکده درخواست آنالیز کند تا پس از تایید شورای آموزشی دانشکده آزمون مجدد به صورت حضوری یا آنلاین تصویری (شفاهی) تنظیم و اجرا گردد.

در صورت لزوم و با تشخیص معاون آموزشی دانشکده آزمون برگزار شده باید از نظر عدم مغایرت IP به تایید کارشناس پشتیبانی فنی برسد و در صورت وجود مغایرت آنالیز لازم انجام گردد.

تمام دانشجویان و به ویژه ورودی جدید در زمینه آزمون های برخط توجیه شوند.

پیگیری برقراری ارتباط صوتی - تصویری با دانشجویان در حین آزمون (نظارت آنلاین) به وسیله سامانه آزمون برقراری ارتباط صوتی - تصویری با دانشجویان در حین آزمون (نظارت آنلاین) به وسیله سامانه آزمون در دست اقدام و پیگیری است و در صورت بهره برداری از امکان مذکور به کارگیری آن در آزمون ها اطلاع رسانی می گردد.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این آیین نامه بیان نموده است برگزاری آزمون ها به صورت مجازی و غیر حضوری دارای نواقص اجتناب ناپذیری هستند که با هر نوع برنامه ریزی خاصی امکان بروز بعضی از آن ها وجود خواهد داشت بنابراین اساتید با توجه کافی در زمینه توزیع مناسب سوالات بر اساس تاکسونومی و روش های ارزشیابی تکوینی در طول ترم می توانند بخشی از این نواقص را رفع نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آیین نامه جدید امتحانات مجازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نامه جدید امتحانات مجازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید