چند پیشنهاد برای حل بزرگترین مشکل گیاه خواران

به گزارش سفر ارزان به دبی، آهن موجود در غذا های گوشتی بهتر جذب بدن می گردد تا آهنی که در سبزیجات و غذا های گیاهی هست. با وجود این گیاه خواران می توانند از سبزیجاتی خاص بهره برند و راه هایی به کار بندند تا آهن بهتر جذب بدن آن ها گردد.

چند پیشنهاد برای حل بزرگترین مشکل گیاه خواران

به گزارش دویچه وله، آهن موجود در سبزیجات معمولا در بدن با کلسیم و فسفات ها ترکیب می گردد و این ترکیبات نیز مانع از آن می شوند که آهن وارد جریان خون گردد. ویتامین ث جلوی این فرایند را می گیرد و از این رو مصرف همزمان غذا ها و مواد خوراکی که حاوی آهن و ویتامین ث هستند، در جذب بهتر آهن به بدن مؤثر است. نوشیدن شیر، چای سیاه و قهوه نیز اثری بازدارنده در جذب آهن دارند و بهتر است که همراه با غذا های پرآهن صرف نشوند.

تخم کدو

تخم کدو از جمله مواد خوراکی است که آهن زیادی دارند. هر 100 گرم تخم کدو حاوی 12 و نیم میلی گرم آهن است. ویتامین های آ، ب، ث، ای و بعلاوه اسید های چرب اشباع نشده از دیگر خواص مهم تخم کدو هستند که مصرف آن را سودمند و مجذوب نماینده می سازند.

کنجد

هر یکصد گرم کنجد حاوی 10 میلی گرم آهن است و از این رو می توان از آن به عنوان یکی از مواد سرشار آهن یاد کرد. منیزیم، کلسیم، ویتامین ب، پروتئین و بعلاوه مقادیر زیادی از اسید های چرب اشباع نشده از دیگر خواص مهم کنجد هستند.

آمارانت

دانه های آمارانت نیز سرشار از آهن است و در هر 100 گرم از این دانه ها 9 میلی گرم آهن موجود است. البته دلایل دیگری نیز برای مصرف دانه های آمارانت که محصولی از آمریکای جنوبی هستند، وجود دارد. آمارانت پر است از پروتئین های گیاهی، اسید های چرب اشباع نشده. کلسیم، روی و بعلاوه اسید آمینه لیزین (سازنده پروتئین در بدن) از دیگر خواص مفید آمارانت هستند.

عدس

عدس که انواع گوناگونی از آن وجود دارد از جمله خوراکی های گیاهی سرشار از آهن است. هر 100 گرم عدس حاوی 8 میلی گرم آهن است. افزون بر این، عدس بسیار مغذی و پر از پروتئین است.

پسته

پسته نیز از مواد خوارکی است که آهن زیادی دارد. در هر یکصد گرم پسته 3 / 7 میلی گرم آهن موجود است. به افرادی که فشار خون بالایی دارند، توصیه می گردد که از خوردن پسته های شور خودداری نمایند و تنها پسته خام مصرف نمایند.

جوی دوسر پرک

در هر یکصدگرم جوی دوسر کوبیده شده 5 / 4 میلی گرم آهن وجود دارد. این ماده خوراکی علاوه بر آهن، حاوی ویتامین ب و بعلاوه مواد معدنی، چون روی و منگنز است. تحقیقات علمی نشان می دهد که جوی دوسر کوبیده شد در کاهش کلسترول در بدن نیز موثر است.

اسفناج

مدت ها تصور بر این بود که اسفناج پر از آهن است. بنابر پژوهش های علمی هر یکصد گرم اسفناج حاوی 1 / 4 میلی گرم آهن است که اندازه کمی نیست، اما به مراتب کمتر از دیگر موادی است که پیشتر به آن ها اشاره شد.

منبع: فرارو

به "چند پیشنهاد برای حل بزرگترین مشکل گیاه خواران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند پیشنهاد برای حل بزرگترین مشکل گیاه خواران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید