گندزدایی آبشخور های منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد

به گزارش سفر ارزان به دبی، رئیس اداره حفاظت و مدیریت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: آبشخور های منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد (یافته کوه) به منظور جلوگیری از بیماری های مشترک دامی گندزدایی و ضدعفونی شد.

گندزدایی آبشخور های منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد

محسن امیری رئیس اداره حفاظت و مدیریت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: به منظور جلوگیری از انتقال هر نوع بیماری مشترک در بین حیات وحش، آبشخور های منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد گندزدایی شده است.

امیری اضافه نمود: با توجه به آغاز فصل پاییز و مدیریت حیات وحش استان، پیشگیری از بیماری های واگیردار بویژه دام های اهلی در مجاورت منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد و نیز استفاده از مراتع و منابع آبی مشترک با حیات وحش، نیرو های یگان حفاظت محیط زیست این منطقه اقدام به اصلاح، ساخت، گندزدایی و ضدعفونی آبشخور های (یافته کوه) نمودند.

او در مورد مواردی که جمعیت حیات وحش کشور را تهدید می نماید گفت: در حفاظت از زیستگاه ها و گونه های مختلف جانوری باید هوشمندانه و تخصصی عمل کنیم.

منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد با مساحتی برابر با 69 هزار و 500 هکتار ابتدا در سال 1347 به عنوان شکار و تیراندازی ممنوع تحت حفاظت نهاده شد و بعد در سال 1369 به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت.

272 گونه گیاهی و 138 گونه جانوری در این منطقه شناسایی شده است.

علاوه بر کل و بز، جانوران مهم این منطقه سنجاب ایرانی، بز و پازن، خرس قهوه ای، پلنگ ایرانی، گربه وحشی، رودک، کبک دری، تیهو، کبک، بلدرچین، کرکس کوچک، شاهین، یلوه جنایی، عقاب طلایی، مار قیطانی، تیرمار خراسانی، گرزه مار، مار فلس درشت و جکوی مدیترانه ای هستند.

سفر ارزان به دبی لرستان خرم آباد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "گندزدایی آبشخور های منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گندزدایی آبشخور های منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید